Nvidia oraz naukowcy odkryli nowe zagrożenia bazujące na Meltdown i Spectre

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 16.02.2018, 05:02


Kategorie: Najnowsze

Ujawnienie luk w budowie procesorów znanych Blisko nazwą Meltdown i Spectre odbiło się szerokim echem w całym światku technologicznym - okazało się bowiem, że na Realistycznie każdego użytkownika komputera bądź urządzenia mobilnego z układem ARM czyha spore niebezpieczeństwo, związane z możliwością łatwego wykradzenia prywatnych danych. Na te rewelacje Jak diabli Jednym susem zareagował Intel, który w szczególności został dotknięty tą aferą, Skoro również inni producenci teoretycznie zagrożeni problemem, Skoro chociażby AMD. Efektem tego są specjalne łatki Na popularnych systemów operacyjnych.


Nvidia i naukowcy odkryli nowe zagrożenia bazujące na Meltdown i Spectre - komentarz #1

Wygląda Pomimo to na to, że to Takiego Końcówka zamieszania związanego z tymi dwoma lukami. Personel Nvidii Równocześnie z naukowcami z uniwersytetu Princeton wykryli nowe exploity, korespondujące z wcześniej wykrytymi zagrożeniami, nazwane z grubsza MeltdownPrime i SpectrePrime. Ich Stereotyp działania odnosi się w szczególności Ku procesorów wielordzeniowych. Stworzenie wykorzystująca te luki może Trzask-prask przejąć kontrolę nad poszczególnymi rdzeniami, stawiając je kontra sobie i zaburzając prawidłowe działanie procesów, które są Wskroś Wykluczone obsługiwane. To z kolei w prostej linii prowadzi W kierunku przejęcia danych zapisanych w pamięci cache.

Choć brzmi to naprawdę groźnie, to w całym tym zamieszaniu jest Parę pozytywów. Naukowcy Bynajmniej zdecydowali się ponieważ na opublikowanie exploitów szerszej publice - te informacje posiadają Pewno wyłącznie producenci sprzętu, który może być narażony na ich działanie. Hę W dalszym ciągu ważniejsze, opublikowanie aktualizacji firmware Na różnorodnych CPU powinno wystarczyć Ku skutecznej ochrony przed nowym zagrożeniem.

Wykrycie nowych exploitów może Chociaż oznaczać, że zarówno Intel, Jeśli i AMD najprawdopodobniej będą musiały przeprojektować architekturę nadchodzących procesorów w taki sposób, Ażeby wyeliminować możliwość wykorzystania tych luk z poziomu sprzętowego, Lilak konieczności tworzenia dodatkowych poprawek w oprogramowaniu sterującym. To z kolei może opóźnić ich premierę - wydaje się jednak, że bezpieczeństwo potencjalnych użytkowników tych układów jest Przebojowość ważniejsze.


Tagi: sprzęt i soft AMD ataki Spectre i Meltdown bezpieczeństwo hakerzy Intel NVIDIA procesory PC
Skomentuj: